LIIKUMISAASTA 2023.  Meie klubi pakub Liikumisaastal kõigile huvilistele erinevaid treeninguid Pärnus, Vändras ja Viljandis. Huvi korral saab meiega ühendust võtta. Ürituste info on üleval kodulehe menüüs KALENDER. Meiega saab ühendust võtta kui vaatate menüüst  KONTAKT.

 

TALVELAAGER 2023.  26.veebruaril toimus meie dojos JSKA Eesti Talvelaager. Vaatamata kooli vaheajale oli laagris ka osalejaid. Toimus kaks pikka katasid käsitlevat treeningut ja laagri lõpus ka vööeksam. Õnnitleme eksami edukalt sooritanud klubi õpilasi.

 

JSKA INSTRUCTOR COURSE. 16 kuni 18 detsember 2022 Lübeck. Japan Shotokan Karate Association(JSKA) 1.Euroopa instruktorite kursus. Koolitusi viisid läbi JSKA Shihankai liikmed. JSKA instruktoriks saamise nõue seab tingimuseks omada vähemalt 3.Dan-i, see tagab ka õpetuse kvaliteedi. Olime koolitusel loomulikult kohal: Sensei Teet Jüring 5.Dan, instruktorid Olav Lilletai 4.Dan ja Valdur Maibach 3.Dan. Kolm päeva, viis tundi päevas, teoreetilised ja praktilised töötoad mis sisaldasid endas katade standartiseerimist ja põhjalikku detailset analüüsi, need olid väga kõrgel tehnilisel tasemel. Ühised õhtused koosviibimised ja arutelud olid väga huvitavad ja kulgesid sõbralikus ja soojas õhkkonnas. Super üritus. Suured tänud korraldajatele.

 

JSKA EESTI SÜGISLAAGER 2022. 27.novembril toimus Pärnu Zen dojos JSKA Eesti sügislaager ja vööeksamid. Kahjuks sel korral oli osalejate arv piiratud, see oli tingitud paljude õpilaste haigestumisest. Vaatamata sellele, oli laager väga intensiivne ja õpetlik. Seekordseks põhiteemaks oli põhjalik ja detailne lähenemine shotokan karate baastehnikatele. Treeninguid viis läbi Sensei Teet Jüring 5.Dan JSKA kes on ainuke Pärnumaa karateõpetaja kellele karate sünnimaalt Jaapanist on välja antud rahvusvaheline karateinstruktori litsentsi. Laagri lõpus toimus vööeksam mis seekord oli peamiselt mõeldud algajatele. Õnnitlused vööeksami edukalt sooritajatele!

 

 

TRADITSIOONILISE KARATE SUVELAAGER VILJANDIS. 13-14 august toimus Viljandis Eestis tegutsevate Jaapani traditsioonilise karatega tegelevate klubide ühine esimene sellelaadne suvelaager. Laagris olid esindatud kolm karatestiili: SHOTOKAN (karateklubid Tengu ja Zen), WADO-RYU (Wadokai Eesti selts) ja SHITIO-RYU (Riveta). Neli instruktorit: senseid Teet Jüring ja Kaido Rätsepp shotokan, Kajar Help wadokai ja Hellar Bergmann shito-ryu, õpetasid kahe päeva jooksul oma stiili 4.baaskata erinevaid rakendusi (shotokan heian yondan, wadokai ja shito ryu pinan yondan). Laager oli sisutihe ja väga õpetlik. Vabal ajal veedeti koos meeldivalt aega ja nauditi Viljandi linna ning järveäärseid puhkamisvõimalusi. Pandi paika ka juba järgmise aasta plaanid ja otsustati jätkata alustatud traditsiooni. Kohtumiseni järgmistel üritustel.

 

 

ZEN KARATE SUVEKOOL KOGUB HOOGU. Esimene nädal seljataga. Järgmisel nädalal ootame juurde uusi huvilisi ja ka endiseid vanu tegijaid kes on suvepuhkusel. Suvekooli treeningud toimuvad kuni augusti lõpuni. Septembrist on Suvekoolis osalejatel ja ka kõigil teistel uutel huvilistel võimalik liituda meie klubi treeningutega.

 

 

KEVADLAAGER 2022. 29.mail toimus karateklubi Zen/JSKA Estonia  Pärnu dojos Kevadlaager. Kolm sisukat treeningu ja laagri lõpus toimunud vööeksam mille käigus sooritati kaks 3.kyud, kaks 4.kyud, üks 7.kyu, kaks 9.kyud ja üks 10.kyu . Õnnitleme eksami sooritajaid.

 

 

NAGAKI SENSEI SAKSAMAAL 2022. Meie klubi delegatsioon osales 14. ja 15. mail Saksamaa väikelinnas Bad Oldesloes korraldatud JSKA peainstruktori Mitsuru Nagaki treeninglaagris. Samuti veetsime aega ka koos meie endise klubiliikme Kaupoga, kes tegi meil põhjaliku Hamburgi tutvustava ekskursiooni. Laagri lõpus toimunud vööeksamil sooritas meie klubi instruktor Olav Lilletai  edukalt  4.Dan-i eksami. Palju õnne !