ZEN KARATE SUVEKOOL 2024.  Alustame huviliste registreerimist  Suvekooli  15.juulil. Registreerumine  ja info   e.mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..  Tel. 56252118

 

SUVESEMINAR JA EKSAMID30.juunil toimus Pärnus JSKA Eesti selle hooaja viimane seminar mis oli mõeldud instruktori -ja vööeksami sooritajatele. Kolmetunnisel maratontreeningul harjutasime eksamiteks vajalikke tehnikaid. Seminari lõpus toimunud eksamil sooritati edukalt kaks 1.kyud ja ka mõned muud erinevad värvilised vööd. Seekord olid eksamikomisjoni kooseisus sensei Teet Jüring 5.Dan ja Sensei Olav Lilletai 4.Dan. Muuseas on Sensei   Jüringule ka otse Jaapanist omistatu õigus vastu võtta 1. ja 2.Dani eksameid. Lisaks sellele sooritas meie organisatsiooni uue klubi peainstruktor Vallo Pensa ka edukalt JSKA Eesti klubiinstruktori eksami. JSKA Eesti õnnitleb kõiki edukalt läbinud eksami sooritajaid.

 

PÄRNUMAA KOGU PERE LIIKUMISPÄEV “TULE LIIGU VÄRSKES ÕHUS!” 2024. Osalesime oma klubi seenioride grupiga Jõulumäel 26.mail toimunud üritusel. Töötubades tutvustasime huvilistele traditsioonilist Jaapani shotokan karated  ja lõputseremoonial esitasime ka väikese demo.

 

SHIHAN DIETER FLINDT PÄRNUS. 4.-5. mail korraldas JSKA Eesti Pärnus rahvusvahelise treening-seminari, mille viis läbi JSKA Euroopa tehniline direktor Shihan Dieter Flindt 8.Dan, teda assisteeris JSKA Eesti peainstruktor sensei Teet Jüring 5.Dan. Seminarile oli tulnud osalejaid Saksamaalt, Soomest, Tallinnast, Tartust ja muidugi ka  Pärnust. Kaks päeva kõrgel tehnilisel tasemel toimunud treeninguid  mis koosnesid shotokan karate põhielementidest: kihon, kata ja kumite. Õhtused sõbralikud koosviibimised ja jalutuskäigud linnas koos meie külalistega jäävad kauaks meelde. Leppisime kokku, et kohtume Pärnus taas järgmisel aastal. Üritust toetasid Hotell Victoria ja karateklubi Zen.

 

REEDE ÕHTU. Sensei Teet Jüring osales populaarses Kanal 2 telesaates Reede Õhtu. Video klipp on üleval Facebookis.

 

ENESEKAITSE SEMINAR. 25.veebruaril toimus meie klubi poolt korraldatud teoreetilise ja praktilise enesekaitse seminar kõigile huvilistele. Õpetasime erinevaid haardest vabanemise võtteid ja pidasime väikese loengu teemal" HÄDAKAITSE SEISUND".

 

KARATEKLUBI ZEN 30. Sel hooajal tähistame oma klubi 30. tegutsemisaastat. Meie Sensei Teet Jüring; "Need kogemused mis aastatega on omandatud paljudelt tuntud Jaapani karateõpetajadelt ja ka teistelt Euroopa tipp instruktoritelt, ei unune". Oleme Pärnumaal ainukene karateklubi  mis on otseselt seotud karate sünnimaa Jaapaniga. Oleme Japan Shotokan Karate Association (JSKA) liige ja ametlik esindaja Eestis.

 

SÜGISLAAGER 2023. 26.novembril toimus Pärnus JSKA Eesti Sügislaager ja vööeksamid. Põhjalik detailne lähenemine ja uute tehnikate harjutamine  oli algajatele päris tõsiseks pähkliks. Vööeksami sooritajaid oli seekord 12. Neile kes läbisid eksami edukalt, õnnitlused. Kohtumiseni Talvelaagris.  

 

KLUBI JUUBELIHOOAEG. See hooaeg on meie klubile 30.juubeliaasta. Seoses sellega kõik meie poolt korraldatud üritused kannavad ka juubeliaasta nimetust. Kõigepealt alustasime 6.oktoobril  seenioride tenniseturniiriga. Seejärel 26.novembril toimub Sügislaager. 18.veebruaril Talvelaager 2024. 4.-5. mai toimub Pärnus JSKA Euroopa tehnilise direktori shihan Dieter Flindti seminar-laager. Lõpetuseks 29. ja 30. juunil JSKA Eesti Suvelaager Viljandis. Kõik meie endised ja praegused õpilased on üritustele teretulnud, samuti ka meie sõbrad.

 

HUVIKAS 2023. 10.septembril toimus Pärnu Kaubamajakas järjekordne Huvihariduse mess. Osalesime oma klubiga ja sooritasime seal sisuka shotokan karated tutvustava demo esimemise,  see sai lõppedes rahva  poolt ka tugeva aplausi. Klubi tänab kõiki osalejaid.

 

ZEN KARATE SUVEKOOL 2023. Kolm nädalat Suvekooli treeninguid on seljataga ja üsna pea algamas uus hooaeg. Suvekoolis osales kokku 36 huvilist kellest paljud soovivad ka sügisel jätkata. Suvekool on meie klubi traditsiooniline üritus juba üle 20 aasta.

 

JSKA EESTI KEVADLAAGER. 28.mail 2023 toimus Viljandis JSKA Eesti kevadlaager ja vööeksamid. Treeningutel oli peamine rõhk tehnikate sooritamisel puusa kasutamine. Laagri lõpus toimunud vööeksam oli seekord sooritajate rohke. Meil on nüüd ka kaks uut 2.kyu omanikku. Õnnitleme edukalt sooritatud eksami tegijaid.

 

NAGAKI SENSEI SAKSAMAAL. 19.-21.mai 2023 toimus Saksamaal Möllnis JSKA peaõpetaja Shihan Nagaki Mitsuru 8.Dan treeninglaager. Olime taas kohal ja oselesime. Kolm päeva väga huvitava sisu ja kõrge tehnilise tasemega treeninguid mille pearõhk oli pööratud tehnikate sooritamisele. Peale treeninguid oli meil ka meeldiv suhtlusring vanade tuttavatega ja laupäeva õhtune pidulik õhtusöök koos senseiga. Toredad ühised õhtused jalutuskäigud Möllni vannalinnas ja ka pühapäeval Lübeckis.  Järgmise  korrani  OSS!

 

MEIE KLUBI SUVETEGEVUSTE MESSIL. 23.aprillil 2023 toimus Pärnu Kaubamajakas Suvetegevuste mess, kus tutvustati erinevaid suviseid liikumisvõimalusi ja suveüritusi. Olime ka kutsutute hulgas ja tutvustasime seal järgnevaid enda suviseid üritusi: Suvised regulaarsed treeningud meie klubis, traditsioonilise  karate suvelaager  ja  Zen Karate Suvekool. Esitasime ka sisuka demo mis sai  vaatajate poolse tugeva aplausi osaliseks. Oli väga hea üritus. Kohtume taas sügisel Huvihariduse messil HUVIKAS 2023.

 

JSKA INSTRUCTOR COURSE. 16 kuni 18 detsember 2022 Lübeck. Japan Shotokan Karate Association(JSKA) 1.Euroopa instruktorite kursus. Koolitusi viisid läbi JSKA Shihankai liikmed. JSKA instruktoriks saamise nõue seab tingimuseks omada vähemalt 3.Dan-i, see tagab ka õpetuse kvaliteedi. Olime koolitusel loomulikult kohal: Sensei Teet Jüring 5.Dan, instruktorid Olav Lilletai 4.Dan ja Valdur Maibach 3.Dan. Kolm päeva, viis tundi päevas, teoreetilised ja praktilised töötoad mis sisaldasid endas katade standartiseerimist ja põhjalikku detailset analüüsi, need olid väga kõrgel tehnilisel tasemel. Ühised õhtused koosviibimised ja arutelud olid väga huvitavad ja kulgesid sõbralikus ja soojas õhkkonnas. Super üritus. Suured tänud korraldajatele.

 

TRADITSIOONILISE KARATE SUVELAAGER VILJANDIS. 13-14 august 2022 toimus Viljandis Eestis tegutsevate Jaapani traditsioonilise karatega tegelevate klubide ühine esimene sellelaadne suvelaager. Laagris olid esindatud kolm karatestiili: SHOTOKAN (karateklubid Tengu ja Zen), WADO-RYU (Wadokai Eesti selts) ja SHITIO-RYU (Riveta). Neli instruktorit: senseid Teet Jüring ja Kaido Rätsepp shotokan, Kajar Help wadokai ja Hellar Bergmann shito-ryu, õpetasid kahe päeva jooksul oma stiili 4.baaskata erinevaid rakendusi (shotokan heian yondan, wadokai ja shito ryu pinan yondan). Laager oli sisutihe ja väga õpetlik. Vabal ajal veedeti koos meeldivalt aega ja nauditi Viljandi linna ning järveäärseid puhkamisvõimalusi. Pandi paika ka juba järgmise aasta plaanid ja otsustati jätkata alustatud traditsiooni. Kohtumiseni järgmistel üritustel.

 

NAGAKI SENSEI SAKSAMAAL. Meie klubi delegatsioon osales 14. ja 15. mail 2022 Saksamaa väikelinnas Bad Oldesloes korraldatud JSKA peainstruktori Mitsuru Nagaki treeninglaagris. Samuti veetsime aega ka koos meie endise klubiliikme Kaupoga, kes tegi meil põhjaliku Hamburgi tutvustava ekskursiooni. Laagri lõpus toimunud vööeksamil sooritas meie klubi instruktor Olav Lilletai  edukalt  4.Dan-i eksami. Palju õnne !