KARATEKLUBI ZEN // JSKA ESTONIA

    

                                                                      

  

 

 

WINTER GASSHUKU 2018 SOOMES. Osalesime 7.-9. detsembril Lempääläs toimunud JKA Soome poolt korraldatud Winter Gasshukul. Treeninguid viis läbi JKA peakorteri instruktor Koichiro Okuma 6.Dan. Laager oli sisutihe, huvitav ja hariv. Kohtusime seal ka vanade Soome tuttavatega kellega sai muljeidki vahetatud. Peale treeningute lõppu tunnustas Okuma sensei  ka meie head tehnilist sooritust.

 

 

ZEN 25 AASTAT SÜGISLAAGER.  Karateklubi Zen tähistas oma 25.juubeliaastat 3.novembril toimunud piduliku Sügislaagriga mille käigus toimusid kaks intensiivset treeningut ning nende vahele mahtus ka pidulikum osa  sõnavõttude, õnnitluste ja tordi söömisega. Samuti  meenutas sensei Jüring ka natukene klubi ajalugu. Pildid GALERIIS.

 

 

KARATEKLUBIL ZEN TÄITUS 25 AASTAT.  Karateklubi Zen on loodud Pärnus 1993.aastal Teet Jüringu eestvedamisel. Sensei Teet Jüring on ise tegelenud karatega alates 1986.aastast ja talle on omistatud Jaapanist musta vöö 5.Dan ja Jaapani Shotokan Karate Assotsiatsiooni rahvusvaheline karateõpetaja litsents. Aja jooksul on üheksa klubi karatekat edukalt sooritanud mustavöö eksami mis on registreeritud karate sünnimaal Jaapanis. Meie klubi on küll  aastatel 1994 kuni 1998 olnud edukas sportlike tulemuste poolest kus neljal aastal järjest on tuldud Eesti shotokan karate karikavõitjateks ja mitmed klubi karatekad tulid ka Eesti meistriteks. Siiski sportlik karate ei ole olnud meile kunagi põhieesmärgiks ja viimasetel aastatel ei ole me sellele ka enam erilist tähelepanu pööranud. Karateklubi Zen põhieesmärgiks on olnud traditsioonilise shotokan karate õpetamine, tervislike ja sportlike eluviiside propageerimine ning inimese vaimne ja füüsiline arendamine. Kuna kõik karatealased oskused ja teadmised omandatakse ja pannakse paika treeningute käigus, siis on meile tunduvalt olulisem tegeleda just traditsioonilise karatega, mis on mitmekülgsem juba selle poolest, et alustada võib varasest noorusest ja see tee võib jätkuda kuni väga kõrge vanuseni. Karateklubis Zen harjutavad koos erinevas vanuses ja eri soost inimesed. Meie klubi juhtivad jõud koolitavad end pidevalt erinevatel treening-seminaridel kus õpetust ja teadmisi jagavad maailmas tunnustatud karateõpetajad. Tuntud karateõpetaja Gichin Funakoshi on kunagi öelnud, et karates ei ole esimesena ründamist. Lähtudes tema tuntud ütlusest, keskendutakse ka rohkem enesekaitsele ja enda füüsililsele ja vaimsele arendamisele. Meie klubi uksed on avatud kõigile kes tahavad õppida ning kogeda traditsioonilist Jaapani karated Pärnumaa parimatelt shotokan karate asjatundjatelt.              

 

 

SPORDINÄDAL 2018. Karateklubi Zen osales septembris Eestis toimunud spordinädalal. Selle ürituse raames  viisime treeninguid läbi Pärnus ja Paikusel. Huvi treeningute vastu oli suur ja osalejaid päris palju. Enamus neist jätkavad ka täna. Sellel üritusel osalemise eest sai karateklubi Zen ka Eesti Olümpiakomitee poolse tunnustuse.

 

 

PÄRNU SPORDIMESS 2018.  Osalesime 16.septembril Pärnu Spordihallis toimunud Pärnu Spordimessil kus esitasime poole  tunnise  sisuka  shotokan  karated  tutvustava  näidistreeningu  ja  suhtlesime paljude huvilistega. Pildid GALERIIS

 

 

"HUVIKAS 2018".   Osalesime 9.septembril  Kaubamajakas  toimunud  huvihariduse messil  "HUVIKAS 2018". Pildid GALERIIS                                                                      

 

                                              

KARATE GASSHUKU 2018 PÄRNUS.  30.juunil ja 1.juulil toimus Pärnu Spordihallis rahvusvaheline karatelaager kus osalesid ka külalised Saksamaalt ja Tallinnast. Treeninguid viisid läbi: sensei Risto Kiiskilä 6.Dan Saksamaalt, sensei Kaido Rätsepp 4.Dan Tallinnast ja meie klubi peainstruktor sensei Teet Jüring 5.Dan. Kahe päeva jooksul tehti kõvasti trenni, külastati ka Pärnus toimunud Hansapäevi  ja veedeti mõnusalt koos vaba aega. Pildid GALERIIS.

 

 

BERLIN SPECIAL  NAKA-KIISKILÄ 2018. 19-21 mai toimus Berliinis  rahvusvaheline karatelaager kus treeninguid viisid läbi tuntud senseid Tatsuya Naka 7.Dan Jaapanist ja Risto Kiiskilä 6.Dan Saksamaalt. Mitme erineva riigi osalejate arv küündis kolmesajani, meie olime kohal ja  esindasime Eestit. Laager oli väga kõrgetasemeline, huvitav ja hariv. Lõpuõhtul Naka sensei algatusel pidi iga riik omas keeles esitama ühe laulu, kuna Eesti rahvas on laulurahvas siis me hätta ei jäänud. Igati lahe üritus. Järgmisel korral osaleme kindlasti.   Pildid GALERIIS.

 

 

SUVEÜRITUSTE MESS 2018. Osalesime 29.aprillil  Pärnu Kaubamajakas toimunud Suveürituste messil. Pakume kõigile huvilistele suvisel ajal erinevaid treeninguid ja laagreid. Info on üleval meie kodulehel: www.zenkarate.ee ja facebookis: Karateklubi Zen /JSKA Estonia.

 

 

KATA GASSHUKU JA  ZEN CUP 2018.   22. aprillil toimus Pärnus Kata Gasshuku ja kata võistlus Zen cup 2018. Laagris osales üle neljakümne karateka Pärnust ja Tallinnast. Treeningud toimusid kahes erinevas rühmas ja juhendajateks olid senseid Teet Jüring 5.Dan JSKA ja sensei Kaido Rätsepp 4.Dan JKS. Kõrgemate vööde rühmas õpiti katasid Wankan ja Jiin ning madalamatele vöödele õpetati Heian Nidanit ja Heian Sandanit. Treeningute vahepeal toimus ka kata võistlus Zen Cup 2018. Meie klubi karatekadest tulid võitjateks laste arvestuses Andre Laanemets ja meeste arvestuses Andre Popp, teise koha saavutasid Helle Madissoo naiste arvestuses ja Janis Sillat meeste arvestuses, kolmas laste arvestuses Reno Tepper ja meeste arvestuses Karmo Lee. Õnnitleme kõiki  osalejaid eduka võistluse puhul. Nagu meie klubile juba kombeks on saanud, sooritati laagri lõpus ka vööeksam.  Pildid  GALERIIS

 

 

TEHNIKALAAGER JA PÄRNUMAA MEISTRIVÕISTLUSED 2018.  17. veebruaril toimusid Pärnu Noorte Vabaajakeskuses Tehnikalaager ja Pärnumaa meistrivõistlused.  Vaatamata haigustelainele osales laagris pool klubi liikmeskonnast.  Treeninguid viisid läbi klubi peaõpetaja Sensei Teet Jüring ja külalisinstruktor Kaido Rätsepp karateklubist Tengu.  Laagri lõppus viidi läbi ka Pärnumaa 2018. aasta meistrivõistlused. Laste arvestuses tuli Pärnumaa meistriks Andre Laanemets, teine oli Rasmus Toodu, mõlemad noored on Paikuselt.  Kolmanda koha saavutas Laura Jantson Häädemeestelt.  Täiskasvanute arvestuse oli esimene Andre Popp Tammistest, teine Aimar Roosma Häädemestelt ja kolmas Karmo Lee Pärnust.  Kõik medalivõitjad on karateklubist Zen.                  Pildid GALERIIS

 

 

MEIE KLUBI ESINDUS SAKSAMAAL MÖLLNIS DETSEMBER 2017. Meie esindus osales 2.-3. detsembril Saksamaa väikelinnas Möllnis toimunud JSKA Saksamaa poolt korraldatud treening-seminaril. Laagris oli kohal ligi 250 karatekat. Treeninguid viisid läbi sensei Nagaki(8.Dan) Jaapanist ja sensei Flindt (8.Dan) Saksamaalt. Laagri lõpus toimunud vööeksamil  omistati Janek Tobrole Shodan (1.Dan must vöö).  Õnnitleme Janekit edukalt sooritatus eksami puhul !  Pildid GALERIIS.

 

 

SÜGISLAAGER 2017. 25.novembril toimus Pärnu Spordihallis Karateklubi Zen/JSKA Eesti  Sügislaager- vööeksam.  Pildid GALERIIS.

 

 

KARATEKLUBI ZEN HUVIHARIDUSE MESSIL "HUVIKAS 2017". Osalesime 10.septembril Pärnu Kaubamajakas toimunud huvihariduse messil. Pildid GALERIIS.